«Зелений» тариф у 2021 році: на що варто розраховувати?

«Зелений» тариф у 2021 році: на що варто розраховувати?

“Зелений” тариф на електроенергію діє для юридичних осіб та домогосподарств за умови встановлення сонячних станцій. За спеціальною ціною держава закуповує електроенергію у власників альтернативних джерел, якщо сонячна станція повністю генерує електроенергію в мережу або покриває власні потреби електроенергії та збуває надлишок. Ціна “зеленого” тарифу залежить від декількох факторів.

Ціна “зеленого” тарифу 2021

Незважаючи на те, що сума самого підключення “зеленого” тарифу не залежить від запланованої потужності станції, розмір виплат за тарифом напряму залежить від загальної потужності об’єкта. По-друге, ставка “зеленого” тарифу визначається залежно від того, розміщена станція на даху чи на землі. Нижче наведені розрахунки для наземних станцій з урахуванням річної генерації на рік. При мінімальній потужності станції 100 кВт її окупити можна вже за 5 років.

«Зелений» тариф у 2021 році: на що варто розраховувати?

“Зелений” тариф для юридичних осіб

Якщо ви, як власник підприємства, вирішили інвестувати у встановлення сонячних станцій, для початку зверніться до експертів з дослідження об’єкту, де планується будуватися станція. Чи всі технічні умови є для цього? Адже для розробки моделі розміщення станції є обов’язкові норми встановлення модулів. Достатня площа, відсутність перешкод для потрапляння сонячних променів в години освітлення, спрямованість модулів на Південь для максимальної продуктивності. Детальний план проєкту розробляють спеціалісти Unisolar під конкретний запит. 

Якщо для домогосподарств максимальна потужність сонячної станції становить 50 кВт, то для промислових сонячних електростанцій немає таких обмежень. І при високій потужності інвестиції окупляться значно швидше. В разі успішного встановлення вже можна підключити “зелений” тариф і заробляти за рахунок продажу виробленої електроенергії в централізовану мережу.

Як підключити “зелений” тариф

Після встановлення обладнання та підключення сонячних панелей отримується ліцензія виробника електроенергії. Далі в обов’язковому порядку експертиза на відповідність обладнання нормам. Наступним етапом йде узгодження самого “зеленого” тарифу з Національною комісією регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). І потім вже складається договір для продажу електроенергії державі. 

Документи для підключення “зеленого” тарифу для юридичних осіб

Для встановлення “зеленого” тарифу потрібно підготувати наступні документи:

  • проєктна документація станції (сертифіковані пристрої, акти та документи від виробника панелей)
  • технічний паспорт модулів та інверторів
  • право власності або договір оренди на об’єкт, де розміщена станція
  • заява на підключення електростанції до “зеленого” тарифу
  • схема підключення силових установок електростанції 
  • копія ідентифікаційного коду та паспорта
  • договір на відкриття в банку поточного рахунку, на який буде здійснюватися виплата тарифу.

Після наявності всіх документів укладається договір між власником та Обленерго на прийом-передачу електроенергії.

Ми в Unisolar реалізовуємо станції “під ключ”, тому беремо на себе підготовку всієї необхідної документації або пропонуємо замовникам з реалізованою станцією підключення до “зеленого” тарифу як окрему послугу.

Майбутнє зеленого тарифу в Україні

Ставка тарифу для станцій щорічно зменшується, як і вартість на все обладнання. Тому треба його підключити якомога раніше, щоб ціна була вищою. Діє “зелений” тариф до 2030 року, але після завершення цієї програми держава вводитиме “зелені” аукціони для подальшого розвитку альтернативної енергетики, що стрімко набирає популярності в Україні.

В майбутньому експерти прогнозують ріст відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) з 10% до 20-40% до 2050 року. В Україні частка ВДЕ в структурі виробництва електроенергії може досягти 70% до 2050 року.

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції