Сонячні панелі Tier 1 купувати чи ні?

Сонячні панелі Tier 1 купувати чи ні?

Рейтинги сонячних панелей виробників та все що потрібно знати про них.

Згадайте, як ви обирали автомобіль чи, можливо, й зараз обираєте? Автомобілі, як і сонячні панелі, також діляться на класи. Якщо ми чуємо слово автомобіль «преміум-класу», то ми уявляємо величезний концерн, який сам розроблює комплектуючі, жорстко контролює якість виготовлення та збірки авто, вкладає величезні кошти в новітні розробки, приділяє велику увагу деталям. Зазвичай такі автомобілі мають високу продуктивність, довшу гарантію виробника, відповідають сучасним запитам та мають найвищі стандарти якості.

Щоквартально Bloomberg класифікує виробників фотомодулів за групами Tier 1, Tier 2, Tier 3. Так, звісно, цей перелік не відноситься до технічних характеристик ФЕМ, а показує фінансову стабільність на ринку компаній, та їх участь у різних проектах сонячної енергетики. Але це ще не все.

Для початку нумо розберімось, що це за групи та які виробники потрапляють до них?

Tier 1

Компанії, що виготовляють панелі класу Tier 1:

  • Інвестують значні кошти в проведення науково-дослідних робіт (R & D), мають власні патенти, постійно впроваджують нові інноваційні підходи та рішення в організацію виробництва та технологічних процесів.
  • Мають власне вертикально інтегроване виробництво. Тобто компанія-виробник не просто проводить збірку сонячних панелей, використовуючи для цього комплектуючі та матеріали, виготовлені іншими виробниками, а має власний повний цикл виробництва, починаючи від вирощування кремнієвих пластин і виробництва фотоелектричних елементів, закінчуючи складанням фотоелектричних модулів. При цьому здійснюючи жорсткий контроль якості на всіх етапах виробництва.
  • Завдяки повному автоматизованому виробничому процесу, вплив людського фактора зводиться до мінімуму.
  • Постійно працюють над вдосконаленням всіх технологічних операцій, вважають її бездоганність основним фактором високої якості готової продукції.
  • Компанії, що відноситься до класу Tier 1, повинні працювати на світовому ринку понад 5 років. 5 років — це показовий термін сонячної галузі. Якщо компанія працює понад цей час, то це говорить про те, що вона змогла правильно організувати виробництво сонячних панелей та елементів, налагодити їх реалізацію та підтримку клієнтів. Виробник ФЕМ орієнтований на довгострокове функціонування та є фінансово стабільним. Чим довше компанія на ринку, тим вище ймовірність того, що вона виконає всі заявлені нею гарантійні зобов’язання.
  • Гарантія на сонячні панелі виробників Tier 1 строком понад 10 років.

Tier 2

Виробники Tier 2 займають свого роду середину між високим класом Tier 1 та низьким Tier 3.

Характеристики виробництва панелей Tier 2:

  • Виробництво автоматизовано, але не на такому високому рівні, як у Tier 1;
  • Інвестиції в науково-технічні розробки ведуться, але в меншому обсязі, ніж Tier 1, хоча виробники активно впроваджують отримані власні розробки для вдосконалення наявної продукції та запуску виробництва нових типів модулів.
  • Торгові марки сегмента Tier 2 в більшості випадків знаходяться на ринку виробництва обладнання для СЕС від 2 до 5 років.
  • Мають потенціал, але не мають достатнього досвіду та коштів для реалізації.

Tier 3

Це найбільший сегмент фотомодулів, який має при цьому найнижчий клас якості.

Особливості виробництва:

  • Tier 3 займаються виключно збіркою сонячних панелей, використовуючи для цього компоненти та фотомодулі, які виготовлені іншими виробниками, і зазвичай низької якості.
  • Виробничі процеси мають недостатній рівень автоматизації, залежать від людського фактора — ручної праці. Саме тому сонячні панелі навіть однієї партії можуть істотно відрізнятися за якістю збірки.
  •  Не займаються веденням будь-якої дослідницької діяльності, використовуючи чужі (найчастіше — незаконно) технології та розробки.
  • Параметри, заявлені виробником в супровідній документації, не завжди відповідають реальним показникам.
  • Сучасний ринок перенасичений сонячними панелями даного класу.
  • Сумнівні гарантії.

Купити сонячні панелі класу Tier 3 – це ніби придбати “кота в мішку”. Можна придбати сонячні батареї, як гарної якості, так і досить посередньої, не надто надійну та продуктивну сонячну панель.

Отже, топ-10 Tier 1 – це високотехнологічні модулі з дуже високою надійністю та гарантією якості. Якщо порівняти рейтинги Tier 1 за кілька останніх років, то можна відзначити, що провідні позиції залишаються практично без змін, їх з року в рік займають одні й ті ж компанії-виробники.

Unisolar сміливо рекомендує та співпрацює з Tier 1 для будівництва сонячних станцій.

Хочемо наголосити, що рейтинги це завжди дуже важливо, але для того щоб обрати якісного виробника та обладнання, потрібно звертати увагу не тільки на рейтинги, а й на досвід співпраці з українськими компаніями.

В одній з наступних статей ми розповімо, як обрати надійного виробника фотоелектричних модулів із нашого досвіду та отримати найкращий результат від співпраці.

Залишайтеся з нами та очікуйте нові публікації.

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції