Агровольтаїка

Збереження природних ресурсів та родючих ґрунтів для здійснення сільськогосподарської діяльності є важливим як для енергетичної, так і для фермерської галузей. Одним із інноваційних рішень, що пропонує Unisolar, є поєднання відновлюваної енергетики з традиційним фермерством, – агровольтаїка.

Агровольтаїка дозволяє виробляти елекроенергію та вирощувати урожай чи худобу не лише без перешкод для обох видів діяльності, а й навпаки – з користю.

Чому агровольтаїка – один із найперспективніших напрямів реалізації сонячної станції?


  • Оптимізація площ. Встановлення сонячної станції можливе на засаджених полях, дахах ферм або ж на непридатних паях, тому для побудови сонячної станції не доведеться відводити окремі ділянки цінної землі.
  • Енергетична незалежність підприємства. Усі процеси працюватимуть автономно на сонячній системі живлення і не залежатимуть від мережі.
  • Підвищення урожайності. Часткове затінення поля сприяє росту окремих рослинних культур, адже рівень радіації при цьому зменшується.
  • Захист будівель від перегріву. Будівництво сонячної станції на дахах ферм дозволяє не лише здійснювати генерацію, а і захищає дах від перегріву сонячним промінням. Для худоби важливий правильний тепловий баланс всередені приміщення. Так як фотоелектричні модулі знижують температуру, це в свою чергу зменшує використання електроенергії на кондинціонування/вентиляцію.
  • Подвійне охолодження. Рослини, захищені панелями від сонячних променів, забирають вуглець для фотосинтезу, дозволяючи воді виходити з листя і створюючи більш прохолодний мікроклімат. Він не лише сприяє росту рослин, але й забезпечує охолодження сонячних модулів, що знижує втрати добутої енергії.
  • Подвійна монетизація задіяної площі. Попри здійснення сільськогосподарської діяльності, та ж сама площа задіяна під сонячну станцію. Тобто власник одночасно заробляє на вирощуванні рослин/худоби та покриває власні енергопотреби.

Агровольтаїка Unisolar
https://unisolar.com.ua/wp-content/uploads/2020/12/agrivoltaics-600x600.jpg

Таким чином, агровольтаїка є сучасним рішенням для одночасного виробництва продовольчих культур та електроенергії з урахуванням захисту ґрунту та економії водних ресурсів. Цей сектор вже розвивається в Європі, де держави активно підтримують його розвиток. Для України є також великий потенціал у цьому напрямку, адже ми все частіше стикаємось з проблемами посухи та кліматичних змін.

Завдяки технологіям Agri-PV ми заохочуємо власників агробізнесу до переходу на відновлювані джерела енергії заради нашого спільного майбутнього!

Для отримання пропозиції — заповніть контактну форму і наші спеціалісти зв'яжуться з вами!