Що треба знати про сервісне обслуговування сонячної електростанції

Як проводиться аудит та з чого складається сервісне обслуговування фотоелектричних станцій (ФЕС)

Продуктивність роботи сонячної станції залежить від своєчасного аудиту та сервісного обслуговування. Воно складається з огляду станції експертами Unisolar, надання рекомендацій стосовно несправностей, швидкого ремонту або заміни обладнання задля налагодження безперебійної роботи.

Які є види аудиту сонячної електростанції

Фахівці Unisolar проводять технічний аудит ФЕС відповідно до запиту замовника. Він може бути плановий, аварійний або інвестиційний.

Плановий аудит відбувається в рамках річного сервісного обслуговування сонячної станції і його результатом є аналіз фактичного стану. Після проведення діагностики інверторного обладнання, фотоелектричних модулів, силового обладнання та кабельних мереж інженер надає рекомендації щодо коригуючих заходів. Це може бути як заміна запобіжників, так і очищення модулів. Саме плановий технічний аудит допомагає зберігати ФЕС у належному стані та передбачити можливі ризики в роботі станції.

Аварійний аудит необхідний в разі термінового визначення причин пошкоджень та усунення нагальних проблем на сонячній станції. Після проведення такого аудиту інженери сервісної служби також надають рекомендації щодо коригуючих заходів, щоб уникнути повторної ситуації.

Інвестиційний аудит проводиться для комплексного аналізу сонячної електростанції стосовно дотримання стандартів обслуговування і безпечності об’єкта. При цьому виді технічного аудиту експерти перевіряють інверторне обладнання, сонячні модулі, внутрішні мережі на відповідність проєктно-кошторисній документації. Інвестиційний аудит відрізняється від планового тим, що при ньому створюється додаткова фінансова модель і нові фінансові прогнози щодо роботи станції. Він дозволяє інвесторам прийняти рішення стосовно купівлі сонячної станції, а власникам − об’єктивно оцінити свій актив.

Що таке аеротермографічне обстеження сонячної електростанції

Фотоелектричні модулі перевіряються за допомогою дрона. На інтерактивній карті після зйомки замовник бачить всі наявні та потенційні проблеми по полю. Завдяки спеціальному програмному забезпеченню виявляється характер та кількість дефектів, рівень критичності та причини їх виникнення. Після отримання повної картини аеротермографічного обстеження стації експерти Unisolar формують орієнтовну кількість грошових втрат від наявних дефектів на сонячних модулях. Виявлені дефекти можуть бути покриті за допомогою встановленої гарантії.

З чого складається оперативно-експлуатаційне сервісне обслуговування

Своєчасне сервісне обслуговування сонячної електростанції збільшує її продуктивність та зменшує витрати на ремонт. Адже окупність інвестицій залежить як від правильного встановлення обладнання, так і від його технічного обслуговування. Тому вкрай необхідно контролювати роботу всього обладнання ФЕС за допомогою системи моніторингу та підтримувати основні показники станції. Результати проведених робіт з технічного обслуговування сонячної станції та недоліки містяться у місячних та квартальних звітах. Це допомагає слідкувати за графіком проведених робіт та передбачати подальші несправності.

Обов’язковим етапом комплексного обслуговування сонячної електростанці є перевірка обладнання постійного та змінного струму напругою до 1000 В. В нього входить діагностика стану кабелів та панелей на предмет пошкоджень або перегріву, вимірювання опору заземлення. Також експерти проводять ревізію контактних з’єднань струмоведучих частин інвертора. При обслуговуванні обладнання напругою вище 1000 В (трансформатори, рухомі частини високовольтного обладнання) проводиться візуальний огляд сонячної станції на предмет механічних пошкоджень, перевіряється ізоляція, проходить вимірювання опору заземлення.

Під час оперативно-експлуатаційного обслуговування діагностуються пристрої релейного захисту, щит власних потреб, робота схеми АВР та аварійного освітлення. В разі встановлення недоліків проводиться поточний ремонт роз’єднувачів,  заземлюючих ножів та вимикачів 10 кВ.

Комплексне сервісне обслуговування сонячної електростанції − це робота по охороні, очищенню фотомодулю (ФЕМ) та утриманню території ФЕС. Сюди входить візуальний огляд цілісності будівель та споруд, огорожі станції, роботи по очищенню фотоелектричних модулів від снігу, скошування трави на території. В комплексне обслуговування входить також випробування дії пристроїв автоматики, сигналізації, засобів зв’язку, перевірка працездатності резервного обладнання і навіть постачання води для потреб персоналу станції. Окрема увага приділяється безпеці персоналу стосовно проведення випробувань засобів індивідуального захисту (діелектричні рукавиці, килимки, штанги, покажчики напруги) та перевірки засобів пожежогасіння.

Навіщо проводити диспетчеризацію сонячної електростанції

Систему моніторингу сонячної електростанції підключають насамперед з метою оперативного виявлення і усунення проблем, які здатні знизити продуктивність станції. Такий оперативний контроль генерації електроенергії в режимі реального часу сповіщає і обробляє сигнали тривоги на станції. Технологічні параметри сонячної станції доступні через інтернет-браузер на ПК та мобільних пристроіях (Android чи IOS) з будь-якої точки світу. Переглянути статистику роботи станції за різними параметрами можна за будь-який проміжок часу, що є важливими даними бізнес-аналітики для власника сонячної електростанції.

Диспетчеризація сонячної електростанції скорочує витрати на обслуговування та ремонт системи. Адже є можливість моніторити передаварійні стани обладнання та оперативно приймати рішення на основі отриманих даних.

Щодо прогнозування генерації

В Україні нове законодавче регулювання (Закон 810-ІХ) підвищує вимоги до прогнозування сонячної енергії, особливо на добу вперед. Всі об’єкти ВДЕ несуть відповідальність за відхилення погодинних прогнозів вироблення від реального погодинного виробітку. Для сонячних електростанцій понад 1 МВт − це 50% вартості врегулювання небалансів Гарпоком в разі відхилення на більш, ніж 5%.

Якісні прогнози генерації електрики дозволяють виробникам СЕС управляти змінною продуктивністю станцій. Вони залежать від положення сонця на небі, тривалості світлового дня, хмарності, опадів. Для отримання даних прогнозування генерації існує спеціальна модель розрахунку, в яку входять безліч факторів, що впливають на генерацію. Для точного прогнозування необхідно надавати технічну інформацію про проєкт.

Якщо ви хочете замовити сервісні послуги від Unisolar, зв’яжіться з нами і ми направимо вам опитувальний лист, на базі якого зможемо запропонувати індивідуальний пакет послуг саме для вас!

Дізнатись більше про можливості сервісного відділу Unisolar , замовити безкоштовну консультацію з будь-якого профільного питання та отримати БЕЗКОШТОВНИЙ гайд “Як виявити слабкі місця сонячної електростанції та усунути їх” можливо за посиланням – https://service.unisolar.in.ua/

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції