Переваги дахових сонячних електростанцій для підприємств

Як зменшити витрати на електроенергію та що таке «зелений» тариф для сонячної станції.

Не секрет, що вартість електроенергії з кожним роком не стає меншою. Дахова сонячна електростанція − доцільна альтернатива використанню енергії з зовнішніх джерел, що допомагає зменшити витрати приватних підприємств. Такий проєкт станції дозволяє підвищити енергоефективність та оптимізувати витрати від 20 до 50% в залежності від потужностей підприємства.

Як зменшити витрати на електроенергію підприємства чи складського приміщення

По-перше, треба проаналізувати характер споживання. По-друге, визначитися з потужностями майбутньої сонячної станції. Далі за допомогою експертів Unisolar провести огляд та відбір вільних площ на території для встановлення сонячних панелей. Це може бути дах торговельного центру, критого ринку, парковки, маркетів, бізнес-центрів, басейнів, готелів, учбових закладів, лікарень, теплиць, заводів або складів. Після визначення місця і кількості панелей технічні інженери встановлюють сонячну станцію “під ключ”, налагоджують обладнання та смарт-лічильники.

Існує три види сонячних станцій:

 • Під власне споживання. В залежності від потужності станції та її перевантаження, в ясні дні дахова сонячна електростанція може покрити до 90% потреб підприємства. Так як рахунки за електроенергію є однією з основних статей витрат, то економія виходить суттєва. 
 • Під “зелений” тариф. Вибір такої електростанції є доцільним, коли компанія спож
  иває менше енергії, ніж виробляє встановлена сонячна станція. Компанія може продавати державі надлишкову енергію за спеціальним “зеленим” тарифом.
 • Гібридні. Такі станції дозволяють користуватися основною електричною мережею, але у разі її відключення ­­– генерують альтернативну. До того ж, власник має можливість продавати надлишкову енер
  гію за «зеленим» тарифом у загальну мережу.

Що таке “зелений” тариф

“Зелений” тариф − це такий спеціальний тариф на електроенергію з альтернативних джерел, за яким держава закуповує її у підприємств за ціною в 2 рази дорожче тарифів споживання. Для його підключення після установки сонячних панелей необхідно отримати ліцензію, на згоду якої може піти від 2 тижнів до 2 місяців. Після чого пройти експертизу на відповідність обладнання та узгодити «зелений» тариф з Національною комісією регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Якщо компанія встановила сонячну станцію під «зелений» тариф, то щомісяця буде проводитися перерахунок спожитої та згенерованої в електромережу енергії. Позитивна різниця сплачуватиметься підприємству згідно з

укладеним договором. Наголошуємо, що «зелений» тариф щороку знижується. Тому прибуток залежатиме від року підключення. Чим раніше − тим вище ваш тариф.

Для промислових дахових ФЕС потужністю до 1 МВт за 1 кВт·год він складає:

 • 15,33 €ct, якщо станція підключена у 2015 році;
 • 14,65 €ct, якщо у 2016 році;
 • 13,92 €ct, якщо станція підключена в 2017-2019 роках;
 • 11,97 €ct, якщо у 2020 році;
 • 11,55 €ct, якщо станцію підключити в 2021 році.

Гібридна дахова сонячна електростанція

Гібридні сонячні станції створені для забезпечення повної автономності та енергонезалежності підприємств. Коли сонячної енергії недостатньо для роботи всієї компанії, необхідна різниця автоматично береться із загальної мережі.

Гібридні станції також генерують електроенергію в мережу загального користування − і це дозволяє віддавати надлишки виробленої енергії на продаж за “зеленим” тарифом. Їх встановлюють ті, у кого трапляються перебої в поставках електроенергії і для кого важливо забезпечити безперебійну роботу електроприладів.

Енергонезалежність підприємств

Установка автономної сонячної станції дозволяє отримати енергонезалежність. Це особливо актуально в місцях, де є перебої зовнішнього енергопостачання. Сонячні системи при раптових відключеннях енергії можуть забезпечити базові потреби підприємства до нормалізації роботи через деякий час. Наприклад, сонячні батареї в літній період можуть покрити роботу кондиціонерів в приміщенні.

Чому краще розміщувати СЕС на даху будівлі підприємства

Інвестори вбачають перспективи у будівництві сонячних електростанцій на даху. На це є багато причин. Споживання енергії відбувається у місці її виробітку, що скорочує втрати.  До того ж, для дахових станцій «зелений» тариф є вищим у порівнянні з наземними, а витрати на металоконструкції для розміщення фотомодулів менше. Також на дахах відсутні затінення, шум від роботи станції є низьким, а площа розміщення панелей оптимізується завдяки збереженню території земельних ділянок.

Завдяки встановленню СЕС на даху підприємств можна отримувати додатковий дохід – продавати у основну електричну мережу енергію за “зеленим” тарифом. Щоб порахувати економічну ефективність, треба розуміти, що строк служби дахових сонячних електростанцій складає більше 25 років. А окупність вартості обладнання − близько 5 років в кліматичних умовах нашої держави. Окупність вкладень у дахову сонячну станцію ще залежить від її потужності, продуктивності обладнання, району розташування та погодних умов.

За альтернативною енергетикою − майбутнє. Поновлювані джерела енергії поступово замінюють дорогі та неекологічні. Якщо ви думаєте, куди інвестувати гроші, сфокусуйтесь на альтернативній енергетиці − встановленні сонячної електростанції на даху. І вона стане додатковим інструментом для заробітку.

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції