Процедура оформлення документів для “зеленого” тарифу.

Якщо ви вирішили підключити “зелений” тариф на електроенергію до встановленої сонячної станції, вам необхідно уважно підготувати всю документацію. Після її перевірки держава зможе за спеціальною ціною закупити у вас згенеровану електроенергію. Тим самим забезпечити вам окупність інвестицій в сонячну станцію.

Документація для підключення ”зеленого” тарифу

Перед тим, як готувати документи для встановлення “зеленого” тарифу, спочатку треба отримати ліцензію на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). До переліку документів входять:

1. Технічні паспорти панелей та інверторів.

2. Документ, що підтверджує право власності землі, або договір оренди землі, де розміщена станція.

3. Декларація готовності об’єкту до експлуатації.

4. Схема приєднання об’єкту до електричної мережі з позначенням приладів обліку електричної енергії.

5. Договори поставки на панелі та інвертори.

Наступним етапом йде встановлення самого “зеленого” тарифу. До переліку документів входять:

1. Пояснювальна записка до проекту будівництва об’єкту електроенергетики.

2. Договір про приєднання до електричних мереж та технічні умови приєднання до електричних мереж електроустановок.

3. Зведений кошторисний розрахунок вартості об’єкта будівництва.

4. Повідомлення про початок виконання будівельних робіт та декларація готовності об’єкту до експлуатації.

Після затвердження документів встановлюється сам “зелений” тариф (НКРЕКП). Після перевірки наявності всіх документів укладається договір між власником та Обленерго на розподіл електроенергії, а з НЕК “УКРЕНЕРГО” – договір на передачу електроенергії. Після цього укладається договір для продажу електроенергії з державним підприємством “Гарантований Покупець”.

Строки реалізації “зеленого” тарифу.

Переведення землі в призначення енергетики

Перед початком будівництва наземної сонячної станції потрібно перевести земельну ділянку в призначення енергетики. На відміну від дахової СЕС, для наземної станції це обов’язкова умова для підключення до “зеленого” тарифу.

Для зміни цільового призначення землі власнику достатньо подати до державного органу заяву і супровідні документи до нього (копію акту на право власності землі, копію паспорта або установчих документів, документи щодо встановлених обтяжень та обґрунтування необхідності зміни цільового призначення). Державний орган після розглядання документів дає дозвіл на реалізацію станції.

Переваги “зеленого” тарифу для станцій до 1 МВт

Розмір виплат залежить від загальної потужності об’єкта. Домашні сонячні станції під “зелений” тариф потужністю до 1 МВт також можна поставити під “зелений” тариф. Ставка “зеленого” тарифу 2022 для наземної станції складає 10,24 Євроцентів/кВт·год. Що ж до ставки для дахових станцій, у 2022-му році вона складатиме 11,18 Євроцентів/кВт·год.

Для прикладу, можемо розглянути показники окупності реалізованих нами кейсів “під ключ”:

Як бачимо, промислова сонячна станція під “зелений” тариф окуповується достатньо швидко. “Зелений” тариф в Україні діє до 2030 року, а його ставка з кожним роком поступово зменшується. Тож ми в Unisolar рекомендуємо підключити його вже в 2021-2022 роках. Наша команда готова взяти на себе як лише процес підключення до “зеленого” тарифу, так і комплексну реалізацію сонячної електростанції “під ключ”.

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції