Інтервʼю з Рaolo Maria ROCCO VISCONTINI на виставці Intersolar Europe 2022

ІНТЕРВʼЮ З РAOLO MARIA ROCCO VISCONTINI НА ВИСТАВЦІ INTERSOLAR EUROPE 2022

Cерія інтервью з Тетяною Однорог, СEO Unisolar. 

Вдалося зустрітися з колегами на виставці та поспілкуватись щодо розвитку сонячної енергетики в світі та саме в Європі.

 

 

Тетяна:

  • Мені дуже приємно сьогодні зустрітись в Мюнхені, під час виставкового дня на Intersolar, з Паоло, експертом в сонячній енергетиці, членом Всесвітньої сонячної асоціації та президентом сонячної асоціації Італії. Хотіла би поставити кілька запитань, щоб зрозуміти Вашу точку зору, Ваше ставлення до змін, які зараз відбуваються в сонячному бізнесі, в сонячній енергетиці, адже на мою думку, вже в найближчі два роки ми відчуємо значний їх вплив.

Паоло:

  • Тетяно, вітаю, дякую за запрошення. Так, я думаю, що це дуже важливий час для відновлюваних джерел енергії і для сонця в першу чергу, тому що сонячна енергія зараз є найпростішим джерелом електроенергії, і насправді найвигіднішим вже декілька років поспіль. Свідчення цьому –  неймовірна кількість тендерів по всьому світу. Але, на жаль ця жахлива криза, про яку ми знаємо, дала поштовх нашому сектору, який і без того зростав у різних країнах. За моїми очікуваннями нинішня криза послужить бустером для переходу країн до сценарію зменшення залежності від викопних енергетичних ресурсів не лише з росії, але й глобально. Це залежність, якої ми маємо позбутися якнайшвидше. І поряд, звісно, стоїть питання кліматичних змін. Відверто кажучи, це питання не було настільки переконливим для урядів, щоб активно просувати сонячну енергетику раніше, порівняно з викликами сьогодення. Адже лише зараз, після вторгнення, ми спостерігаємо більше зусиль і розуміння щодо необхідності переходу, і це факт. Однак кліматичні зміни – це дуже важлива глобальна проблема, яка також несе значний вплив на людство. У цьому контексті, за прогнозом, ринок фотовольтаїки у Європі зростатиме, станом на минулий рік встановлено 20-25 ГВт потужностей, наразі середньорічний план у найближчі 3-4 роки складе 50 ГВт на рік, що свідчить про дуже сильне зростання в Європі, в кожній країні, людям потрібна сонячна енергія. Але також і глобально буде значне зростання скрізь. Як я й казав, сонячна енергетика була вигідною і раніше, тому лиш уявіть, як тепер. Зараз ціна менша в 4-5 разів, ніж ціна на електроенергію, загалом на енергоносії, тому ми можемо бути тільки оптимістами, для нашого сектору це велика можливість, а також велика відповідальність, тому що ми можемо зробити вагомий внесок в добробут світу, це правда.

Тетяна:

  • Паоло, дякую Вам за оптимістичний настрій, хочу попросити сказати кілька слів нашим українським інвесторам, які вже інвестували у сонячну енергетику і намагаються це робити і надалі, хоча зараз дуже не простий час для інвестицій в Україні. Багато інвесторів постраждали він вторгнення, багато шукають нових можливостей, зокрема на заході України, що не так постраждав, ми отримуємо багато запитів від замовників на власне споживання, яке стало для нас нових напрямком, баченням, оскільки раніше більшість проектів  реалізовувалось під «зелений» тариф. Тому прошу декілька слів, як це відбувалось у Вас.

Паоло:

  • Повторюсь, сонце було вигідним раніше, а зараз стало ще вигіднішим. Щодо Вашої ситуації, звісно Ви шукаєте незалежності, перед цим мушу сказати, що те, що відбувається в Україні, дуже важливо враховувати й іншим країнам, наскільки небезпечною може бути централізована енергетика, тому що ми маємо великі електростанції , зокрема в Україні атомні, а в Італії газові електростанції, і якщо подібна криза трапляється у нас чи в інших країнах, ми не можемо собі навіть уявити, що зараз відбувається в Україні, тому централізована енергетика є слабким місцем, і тому розподілена генерація – це маст-хев, це необхідність для кожної країни, мені здається, а надто для Вас зараз. Звісно, поки є невизначеність, я можу рекомендувати інвестувати в енергетичну незалежність стільки, скільки ви наразі можете, це дуже важливо. Наприклад, системи накопичення – це чудово, але іноді досить не просто, тому я вважаю, опираючись на наш досвід в Італії, що може запрацювати нова енергетична модель через створення енергетичних спільнот, обєднаних територіально, що діляться між собою сонячною електроенергією, тобто сонячні станції на дахах підприємств, будівель, а також наземні, які підключені між собою та з певним накопиченням задля власного споживання, коли електроенергія може вироблятись одним підприємством, а споживатись іншим, а управління балансом покладено на технології діджиталізації, тобто розумного цифрового управління, і від цього всі виграють, розподіляючи інвестиції в одній зоні. Це може зробити один інвестор, фінансуючи декілька сонячних дахових чи наземних проектів, а також створюючи локальні системи накопичення. Це найкращий спосіб оптимізувати використання енергії, не обмежуючи її надходження в мережу, а оптимізуючи споживання локально. Тут дійсно багато роботи, але я певний, що такі експертні компанії як Unisolar можуть надати фантастичний сервіс українським інвесторам.

 

  • Паоло, дякую за цю зустріч та інтерв’ю, і за Ваш оптимістичний прогноз, і знаєте, мені завжди приємно бачити і відчувати таку підтримку від Вас. Ще раз дякую!

 

  • Дуже дякую і Вам, Тетяно! Тримайтесь, будьте сильними!

 

Наступні інтервʼю дивіться на нашому Youtube каналі Unisolar

 

 

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції