Як обрати обладнання для сонячної електростанції

Правильний вибір конфігурації обладнання

Кожен, хто замислювався про будівництво станції, завжди стикається з питання вибору конфігурації обладнання. Як обрати PV модулі? Який інвертор? Як обрати монтажні конструкції?

Це дуже індивідуальні питання, які залежить від багатьох факторів, про які ми розповімо!

В першу чергу потрібно зрозуміти, яка потужність станції планується реалізовуватись, по-друге – її розміщення (дахова станція або наземна).

Виходячи з цих основних понять, потрібно надати генпідряднику розмір площі, розраховану на встановлення сонячних панелей, та розробити комерційну пропозицію з оптимальною конфігурацією обладнання, яке базується на фінансовій складовій та побажаннях замовника.

Розберемо детально фактори, на які потрібно звернути увагу кожному замовнику при виборі обладнання.

Сонячні модулі:

Вони бувають декількох типів:

  • Монокристалічні – це високоефективні, термостійкі панелі, які мають максимальні показники енергоефективності та великі номінали потужності, що дає змогу розміщувати меншу кількість панелей на попередньо заявлену потужність станції.
  • Полікристалічні – менш ефективні за монокристалічні та мають нижчий коефіцієнт ККД внаслідок застарілих технологій та є більш доступними за ціною. Такий тип модулів має попит серед домашніх, невеликих станцій.
  • Тонкоплівкові – це модулі інтегровані в скляні фасади, мають невелику ефективність в генерації, але при цьому ефективні при недостатньому освітленні. Даний тип модулів розроблений для фасадних PV рішень –

Одним із найважливіших факторів при виборі сонячних модулів є довгостроковість служби. Надійні виробники обладнання надають гарантійні умови та строк служби 25 років. Окрім цього, надається офіційна гарантія на деградацію сонячних модулів (виробник дає гарантію на те, що ККД модуля буде незмінним до вказаного строку служби)

Також існує питання розмірів, його потрібно враховувати при реалізації комерційної пропозиції, виходячи з вхідних даних, які надає замовник (залучена площа під модулі).

З огляду на практику реалізації великої кількості промислових об’єктів, можемо дати пораду – розмір має значення, і це не про великі за площею модулі. Для грамотного розміщення та залучення максимальної площі радимо використовувати модулі невеликого розміру для більш гнучкого інженерного рішення та розміщення.

Інверторне обладнання

Зважаючи на побажання замовника та прораховану потужність, інженер-проєктувальник пропонує декілька варіантів конфігурації сонячних інверторів.

Для правильного вибору інверторного обладнання потрібно розуміти перспективи розширення станції на майбутнє, гарантійні та сервісні зобов’язання виробника, технологічні рішення та цінову політику.

Наприклад, ТОП виробники інверторного обладнання надають технічну підтримку та софт, що дає можливість моніторити показники генерації та навіть отримувати кошти по «зеленому» тарифу за допомогою вебінтерфейсу, тобто з будь-якого вашого гаджету, підключеного до мережі інтернет.

Монтажні конструкції

Беручи до уваги технічні умови, кожен інвестор повинен розуміти, що станція – це довгострокова інвестиція, і маленькі деталі мають вагоме значення при реалізації об’єкту сонячної енергії, тому ми радимо обирати перевірені монтажні рішення, які в сумі з високоефективним, гарантійним обладнанням дадуть змогу реалізувати проєкт, що не потребуватиме втручання у вказаний гарантійний період.

Ми в Unisolar пропонуємо замовникам унікальні умови реалізації об’єктів.

  • Ми надаємо офіційну гарантію на все обладнання;
  • Індивідуально підходимо до розроблення комерційної пропозиції та даємо декілька варіантів конфігурації обладнання, що дає змогу розробити проєкт станції під ваш запланований бюджет;
  • Беремо на себе затвердження технічних умов й підключення до «зеленого» тарифу з Обленерго;
  • Надаємо нашим партнерам цілий рік сервісного обслуговування та налагодження безперебійної роботи станції, реалізованої з Unisolar.
  • Навчимо ваш персонал станції основам роботи та підтримки роботи об’єкту.

Кожен інвестор, який підходить правильно до питання реалізації станції, – отримує максимальну ефективність роботи ФЕС та мінімальні строки окупності своїх інвестицій!

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції