Утилізація сонячних модулів

Утилізація та переробка сонячних PV модулів

Компанії прагнуть до збільшення відсотка вироблення і споживання зеленої енергетики з метою збереження природних ресурсів для традиційних джерел енергетики. Але з іншого боку сонячні модулі, які відслужили свій термін придатності, треба буде утилізувати, щоб також не нашкодити навколишньому світу. Що на сьогодні і як розвивається у цьому напрямку.

Переробка сонячних модулів

Наразі система комерційного перероблення сонячних батарей на етапі налагодження. В США та Європі вивчають варіанти створення централізованої та економічно вигідної схеми збору та утилізації сонячних панелей, що вже непридатні. За це відповідають дві організації з відходів фотоелектричних систем: PV CYCLE в ЄС та Solar Energy Industries Association у США. За 10 років існування вони змогли переробити більше 30 000 метричних тонн застарілих сонячних модулів. Були навіть створені центри збору «сонячної» утильсировини, а виробники почали виробництво фотоелектричних модулів наступного покоління. Наш головний партнер з постачання сонячних панелей JinkoSolar працює з PV Syst, віддаючи непрацездатні модулі на утилізацію. І ми прагнемо працювати в тому числі з такими виробниками.

Утилізація сонячних батарей

Щоб зрозуміти, у яких напрямках можна утилізувати батареї, вчені досліджують потворне використання модуля, як можна вилучити компоненти та видобути матеріали для подальшого використання. Для цього з панелі можна взяти переднє скло з кремнієвим сонячним елементом, зняти алюмінієву раму, відокремити розподільну коробку та використати мідь з кабелю. Після серії хімічних процесів можна відокремити високоцінні матеріали: кремній та срібло. Адже близько 90% сонячної батареї − це скло. Решта − кремній, срібло, свинець, мідь і алюміній. Все це можна використати повторно при виробництві.

Електричні відходи

За статистикою близько 45 млн метричних тонн на рік становлять відходи від комп’ютерів, телевізорів, мобільних телефонів. А через 30 років відходи від виробництва електроенергії можуть вдвічі перевищити цей показник. 

Тому інновації та державна політика в цьому питанні шукають оптимальний варіант розвитку, що робити після закінчення терміну служби сонячних панелей. В Україні поки що це питання не настільки актуальне, адже сфера “зеленої” енергетики достатньо молода і строк роботи сонячних станцій ще не вийшов (триває 25-35 років від моменту встановлення). Та ми радимо на майбутні 10 років цікавитися розвитком цього напряму у світі і закладати кошти на майбутню утилізацію панелей.

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції