Solar carports – cонячні навіси для електрокарів

Сонячні навіси для електрокарів (solar carports) − шлях до енергонезалежності

Як використовувати е-mobility для бізнесу та власних потреб.

Електромобілі замість звичайних авто стали новим трендом для змін екологічної ситуації в містах. Згідно дослідження IRS Group, кількість електротранспорту в країні збільшується з кожним роком. За прогнозом, в 2024 році вона може зрости в 7 раз (до 246 000 одиниць). У зв’язку з потребою постійного заряджання електромобілів, власники шукають вигідніші для себе умови.

Існує повільна зарядка (декілька годин) змінним струмом та швидка зарядка (близько 30 хвилин) постійним струмом за допомогою станцій, які розташовані по місту. Наявність власного обладнання дозволяє зробити заряджання електрокару не тільки зручнішим, а ще й вигідним, якщо встановити solar carports.

Що таке solar carports?

Це сонячна станція, яка складає навіс для автомобілів, на паркувальних майданчиках або даху гаражу приватного будинку під найбільш оптимальним кутом. Їх призначення – захист автомобіля від сонця та інших факторів погоди, а також отримання енергії для заряджання електрокару. Для цього необхідно встановити зарядне обладнання (е-mobility) та підключити його до системи сонячної станції. Станція, що працює від solar carports, допоможе підприємствам і приватним будинкам заощаджувати електроенергію та додавати енергонезалежності. Таким чином, навісні сонячні електростанції можуть не тільки живити будинок, а й перетворити площу даху на основний генератор електроенергії саме для електрокарів. 

Використання сонячних навісів

  1. Сонячні електростанції можуть комплектуватися з зарядними станціями для електрокарів з метою власного споживання фізичними особами. Під автонавіс встановлюється станція та сполучається з системою «розумного» будинку
  2. Зарядні станції для електромобілів інтегруються на підприємствах (наприклад, в якості сонячних навісів на паркінгах бізнес-центрів та ТРЦ, на даху АЗС).
  3. Працюють під «зелений» тариф для продажу електроенергії в зовнішню мережу.

Переваги встановлення автомобільних сонячних навісів

Встановити станцію для зарядки електромобіля може для себе будь-яка людина з дозволу ЖЕКу чи ОСББ. Та саме додаткове встановлення солар карпорт допомагає економити енергію на зарядній станції для електрокарів.

Власники ресторанів, готелів, паркінгів, супермаркетів, ТРЦ заробляють на е-mobility. Це підвищує лояльність клієнтів та впливає на вибір серед конкурентів. А використання solar car ports пришвидшує окуплення інвестицій. З першого дня роботи обладнання компанія може отримувати пасивний дохід. До того ж сонячні станції для парковок, що розташовані на великих площах, можуть значно покрити власні потреби підприємства. 

Якщо компанія використовує альтернативні джерела енергії, вона більш соціально відповідальна, бо сприяє зменшенню викидів CO2 в атмосферу. 

Сонячні навіси як спосіб енергонезалежності

У Великобританії була побудована перша зарядна станція для електрокарів, що працює виключно на сонячних модулях. Вона водночас може заряджати до 36 авто навіть в негоду або вночі. Така станція є абсолютно енергонезалежною.  

Для України енергонезалежність є актуальним питанням. Адже тарифи для юридичних осіб кожного року підвищуються, відбуваються планові відключення, а перепади напруги і аварії електромережі вносять розлад у виробництво. При використанні сонячних станцій електромережа компанії не змінюється. А сонячна електроенергія може компенсувати власні енергетичні потреби всього підприємства і навіть підвищити рентабельність.

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції