Навіщо проводити сервісне обслуговування електростанції та які є види обстеження

Інспекція сонячної станції

Сонячна станція – це велика система, яка генерує та постачає електроенергію. І як будь-яка технічно складна система вона потребує регулярного контролю та регулярних профілактичних робіт для безперебійного функціонування. Невід’ємною важливою складовою станції є сонячні модулі, ефективна робота яких залежить від багатьох факторів. Перевірка впливу таких факторів, а також експлуатаційного стану електротехнічного обладнання виконується спеціалістами Unisolar під час технічних інспекцій. Такі інспекції можуть виконуватись як окремо – на зразок незалежного технічного аудиту, так і входити в сервісне обслуговування сонячної станції як  обов’язкові складові експлуатаційно-технічного обслуговування. До загального комплексу робіт під час інспекції входять аеротермографічне та візуальне обстеження сонячних модулів, локальні тепловізійні перевірки виявлених аномалій у роботі обладнання, контрольні виміри вольт-амперних характеристик окремих модулів і стрінгів,  інспекція інверторного обладнання, а також перевірка кабельних мереж станції. 

Інспекція сонячної станції виявляє потенційні проблеми, характер та кількість існуючих дефектів,  дозволяє встановити причини їх виникнення. Результатом проведених робіт є експертний висновок з планом щодо усунення виявлених слабких місць сонячної станції.

Що таке тепловізійне обстеження сонячної станції

Діагностика модулів за допомогою тепловізора чітко виявляє несправності по всій площі сонячних панелей, особливо в електричних з’єднаннях. І цей метод діагностики є оптимальним. Адже для проведення обстеження таким способом не треба припиняти роботу станції. На тепловому зображенні можна побачити несправності на окремих ділянках панелей, які мають гарячі плями – це означає, що є проблема підключення. “Гарячі точки” або “перегріви” говорять про дефектні діоди, тріщини чи короткі замикання фотомодулів. 

Аеротермографічне обстеження сонячних панелей

Якщо у вас велика площа промислової сонячної станції, крім тепловізійного обстеження фотоелектричних модулів, рекомендовано їх перевіряти за допомогою промислового дрона. Його запускають експерти для отримання на інтерактивній карті наявні та потенційні проблеми панелей. Обстеження сонячної станції дроном показує рівень критичності проблем на модулях. 

Дрони фіксують збільшення температури панелей від кількох десятих градуса і одразу передають GPS-координати в програмне забезпечення. Дані з безпілотників дають більш широкий погляд на станцію, допомагають знаходити і виправляти несправності. Несправність однієї сонячної панелі знайти фізично важче, ніж це зробить дрон. І якщо її не помітити, то це негативно вплине на параметри обладнання всієї системи і може розповсюдитись на інші панелі. 

Навіщо проводити сервісне обслуговування сонячних станцій

Тепловізійне обстеження фотоелектричних модулів та аеротермографічне обстеження сонячних панелей забезпечує повний моніторинг стану станції. Це дозволяє мати повну картину з терміну її експлуатації. Адже на ефективність і довгостроковість роботи станції впливає якість сонячних панелей, а значить, це впливає і на прибутковість вкладених інвестицій у сонячну електростанцію.

Переваги комплексного сервісного обслуговування сонячної станції 

Головна перевага – це те, що своєчасне обслуговування сонячної станції збільшує її ефективність та зменшує витрати на ремонт. А це в свою чергу відбивається на обсязі вкладених інвестицій.

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції