Сонячні електростанції для житлових та комерційних будівель. Переваги фасадних PV рішень для забудовників та споживачів.

Сонячні станції набувають нової тенденції в архітектурі − вони стають частиною дизайну фасадних конструкцій. Модулі таких станцій крім генерації енергії, повністю замінюють частину зовнішнього покриття будівлі. Вони забезпечують захист від погодних умов та зовнішнього шуму одночасно, як звичайна стіна. Такий тип сонячних станцій має назву BIPV (Building-integrated photovoltaics).

Що таке BIPV (Building-integrated photovoltaics)?

BIPV – це сонячні електростанції, модулі яких складаються з прозорого або напівпрозорого фотоелектричного скла. Фотоелектричні модулі, як фасадні елементи будівлі, інтегруються в архітектуру і забезпечують електрикою її життєдіяльність, не порушуючи дизайну. Такі станції навіть можуть виступати навісом. BIPV-модулі мають інші стандарти якості та більш тривалий термін експлуатаціі, ніж у звичайних станцій. Щоб розрахувати вклад інвестицій у таке фасадне рішення, потрібно розуміти його економічну доцільність: врахувати вартість обладнання і робіт по встановленню BIPV-станції, кількість майбутньої згенерованої енергії та зекономлені кошти на покрівельні матеріали. 

Які існують архітектурні PV-рішення для забудовників?

Архітектори вже включають сучасні фотоелектричні модулі у свої проєкти як будівельний матеріал для облицювання і як зовнішній пристрій для генерації енергії. PV-рішення можуть частково або повністю замінити фасадну систему будівлі, бути як прозорими, так і непрозорими, поєднуватися із звичайним склінням.

Архітектори використовують такі сонячні станції ще як покрівлю даху в якості зовнішнього шару або як часткову ізоляцію від кліматичних впливів, вмонтовуючи панелі навіть в черепичні покрівлі. Гнучкі тонкі модулі підходять для дахів будь-якої форми. 

Інший напрямок BIPV-архітектури − це застосування напівпрозорих і непрозорих модулів на балконах та терасах, над автомобільними парковками та автозаправними станціями, в якості промислових навісів виробничих та складських площах.

Архітектурні PV-рішення для забудовників успішно доповнюють художній задум будь-якого проєкту.

Переваги фасадних сонячних електростанцій

Фасадні BIPV-рішення в першу чергу генерують екологічно чисту енергію та дають можливість її споживати під власні потреби або для продажу під «зелений» тариф. 

По-друге, відбувається додатковий приток світла в приміщення завдяки частковій прозорості панелей, а всередині будинку підтримується терморегуляція

По-третє, при коректному розрахунку проєкту можна заощадити кошти на матеріали для будівництва.

Як забезпечити енергонезалежність житлових та комерційних будівель

Завдяки BIPV-технологіям і розвитку споживання відновлюваної енергії, будь-який архітектурний задум може надати енергонезалежність жилим та комерційним будівлям. Цим питанням стурбовані забудовники та власники споруд у зв’язку з постійним зростанням цін на газ і електрику. Енергоефективний будинок може забезпечити свої потреби в енергоспоживанні та заробляти, продаючи надлишки електроенергії за “зеленим” тарифом. 

І хоча установку сонячних елементів рекомендуємо планувати ще на етапі проєктування будинку, експерти Unisolar реалізовують навісні системи з новітніми модулям під будь-який запит. 

Якщо вас цікавить дане PV рішення – зв’яжіться з нами та ми розробимо для вас індивідуальну коммерційну пропозицію з цього напряму!

Вам буде цікаво

У нашому блозі багато цікавої і корисної інформації

Розсилка

Підпишись на наші новини і отримуй тільки актуальну і корисну інформацію про сонячні електростанції