info@unisolar.com.ua +38 (066) 198-40-95 +38 (097) 390-49-15 +38 (044) 206-45-06

Топ виробники сонячних батарей не роблять якісних модулів

Чи можуть виробники сонячних панелей підтримувати якість, коли ціни падають? Вихідні дані із звіту про показники надійності сонячних панелей за 2017 рік.

Чи можуть виробники сонячних панелей, переважно китайські, постійно знижувати вартість компонентів та продукту в цілому? Поточна вартість сонячних модулів від 30 до 40 центів за Ват не залишає багато вибору при виробництві якісних модулів.

Лабораторія DNV GL’s PV Module Reliability Scorecard зібрала дані з тесту на надійність великої кількості модулів від відомих виробників. Лабораторія проводила свої дослідження впродовж 6 років і відкрила свої дані широкому загалу для порівняння продуктивності батарей від різних виробників. (Повний звіт доступний за наступним посиланням.)

Нижче наведений графік показує результати деградації продуктивності модулів після 600 циклів температурних випробувань, і вони є неінтуїтивними. Топ 10 виробників позначені червоним кольором.

Висновок простий – великий виробник не завжди дає якісну продукцію.

Який же список лідерів?

 • Jinko
 • Trina
 • Canadian Solar
 • Hanwha Q Cells
 • JA Solar
 • GCL
 • First Solar
 • Yingli
 • Talesun
 • Risen

А ось список у алфавітному порядку лідерів по якості продукції:

ratings

Топ-10 виробників модулів, які не входять до списку, – або через те, що вони не проходили атестацію, або через те, що вони не брали участь у тестуванні – серед них Canadian Solar, JA Solar та Risen. GTM зробили запит на всіх вендорів щодо подачі їх тестових зразків.

Надійність модулів напряму залежить від сировини, яку обрали виробники. У звіті ми можемо побачити, що один і той самий модуль із однаковими характеристиками може демонструвати різні показники продуктивності, що є свідченням різних витрат на сировину.

“За останні декілька десятиліть були проведенні та задокументовані спостереження за механізмами старіння та відмов PV модулів  серед великої кількості станцій у різних куточках світу. Порушення в роботі PV обладнання можуть бути пов’язані з проблемами із сировиною, ґрунтовними недоліками в конструкції чи порушеннями у контролі якості під час виробничого процесу”, зазначають автори звіту.

На малюнку нижче можна побачити процес старіння і відмови модулів, що виникає внаслідок передчасних виходів з ладу, поломок в середині періоду експлуатації та поломок через старіння.

старіння панелей

Jenya Meydbray, віце-президент з стратегії та розвитку бізнесу в DNV GL, додає:

 • Kyocera – єдиний постачальник, який щороку посідає список найкращих виробників.
 • Він зауважує, що необхідно вносити «мільйони удосконалень», щоб виготовляти високоякісні модулі з ціною від 30 до 35 центів за Ват.
 • Trina, мабуть, є одним з найсумлінніший виробників модулів високої якості – їхні технології були визнані найкращими під час проходження більшості тестів у 2014 та в 2016 році, а також успішного проходження всіх тестів в 2017 році.
 • Jinko показали хороші результати в деяких тестах у 2014 році, більшості в 2016 році і всіх в 2017 році. Вони зарекомендували себе, як компанія, що постійно розвивається.

У перегонах для підтримки паритету витрат, продавці не можуть пожертвувати якістю та надійністю. Ця серія звітів дає змогу якнайкраще спостерігати за цим процесом.

Запис редакції: Ця стаття спочатку заявила, що Kyocera вийшла із ринку США. Це було невірно. “Ми передали операцію Північноамериканського бізнесу в наші офіси в Японії і продовжуємо здійснювати продажі в регіоні безпосередньо з Японії”, – сказав представник компанії.

Джерело.